kolac-so-portokal-jagodi2

Овошен колач

Нашиот денешен предлог за десерт е овошен колач. Всушност може да го јадете и за појадок и ужина, а овошјето може да го прилагодите по ваш вкус и да д...

Во киното „Фросина“ во недела (27.04.2014) со почеток од 20 часот премиерно ќе биде прикажан краткометражниот документарен фи... Премиера на првиот документарец за култната македонска група...